Modele anatomiczne nie tylko do edukacji anatomii, lecz również weterynaryjne.

Modele anatomiczne możemy nabyć w specjalnych sklepach. Ale nie są to jedynie modele anatomiczne poszczególnych części ciała na których edukują się przyszli specjaliści i poznają anatomie. Występują także modele anatomiczne zwierząt, które służą do edukacji lekarzy weterynarii. Wbrew pozorom wybór modeli anatomicznych jest niezwykle wielki. Najbardziej popularne są zaawansowane fantomy kota do edukacji resuscytacji krążeniowo-oddechowe. Uczniowie mogą się na nich nauczyć:

  • innych metod RKO
  • bandażowania
  • wkłuć żylnych w paru miejscach.
  • treningu anestezjologicznego,
  • reanimacji usta – pysk,
  • umieszczenia rurki intubacyjnej,
  • wentylacji ręcznej
  • uciski klatki piersiowej.

Są to modele anatomiczne, na jakich można niewątpliwie dużo się nauczyć. Możemy także kupić lecz i wyłącznie samą np łapkę psa do edukacje robienia zastrzyków i wkłuć dożylnych. Stanowią one szczególnie precyzyjnie odzwierciedlone, dzięki czemu uczeń w łatwy sposób nauczy się praktycznie wykorzystać swoją wiedzę. Osteoporoza, myślicie, że to przypadłość wyłącznie ludzi niestety nie. Modele anatomiczne, jakie opisują przebieg choroby również jego etapy u kota. Składa się on w sumie z 4 modeli. Pierwsze modele anatomiczne przedstawiają zdrowe kolano ze wszystkim grupami jak ścięgna itd. Kolejne prezentują zwyrodnienie stawów od najmniej dotkniętego chorobą do poziomu bardzo rozwiniętego. Modele anatomiczne stomatologiczne zwierząt. Należą one do także niezwykle atrakcyjnych również interesujących. Co łączą: Sztuczne zęby i kości otoczone miękką gumą dodatkowo zaopatrzony jest w zaczep i ramię oraz dwa zestawy szczęk. Posiada wymienny zestaw RTG i zestawy do scalingu. Te modele anatomiczne są niesamowicie interesująco wykonane również umożliwiają przyszłemu weterynarzowi zrobienie perfekcyjnego zbadania i oczyszczenie jamy ustnej. Mają także ramię mocujące, dzięki czemu możemy pysk psa umieścić w pewnym miejscu i nauczyć się przeprowadzać zabiegi.
Właśnie jak i u ludzi modele anatomiczne zwierząt mogą być zwiększone. Niektóre zwierzęta są tak subtelne i by opisać ich elementy należny je zwiększyć. Takim wzorem może być wzór głowy komara. Jest on zwiększony aż 80 razy. Odzwierciedla on formy aparatu gębowego kłująco-ssącego. Inne modele anatomiczne zwiększone to np mrówka 30x powiększona. Idealnie nadaje się do celów demonstracyjnych lub pokazowych.

Kolorowe modele anatomiczne możemy kupować np jako przykład stopy konia. Występuje on w paru wariantach i jest stworzony jako projekt 3d. Jak postrzegamy modele anatomiczne zwierząt cieszą się także niezwykle wielkim zainteresowaniem. Asortyment jest wprost imponujący. Jeżeli nie zajdziemy – modele anatomiczne, które nam odpowiadają wciąż możemy złożyć swoje zamówienie. Wtedy modele anatomiczne są tworzone dla nas uwzględniając to co dla nas najistotniejsze. Musimy jednak pamiętać, że takie modele anatomiczne nie będą podlegać zwrotom. Zawsze wybierajmy sprawdzone i dobre sklepy, które są od lat na krajowym rynku.